DUYURULAR

TAM KALİTE GÜVENCE ( MODÜL H1 )

Modül H1 belgelendirme sürecinin tamamlanmasından sonra firmanın talebi doğrultusunda ve varsa asansörde makine dairesinde yüksekliğin yeterli olmaması, kuyu dibi ve kabin üstü güvenlik hacminin gerekli ölçüleri sağlamaması gibi standardizasyonun dışında risk teşkil eden durumlar için Tasarım İnceleme Belgesi düzenlenir. Belgenin düzenlenebilmesi için; risk türüne göre gerekli önlemlerin alınması, standardın ilgili maddelerini de içeren (risk belirleme puan tablosunu da ekleyerek) bir risk analizi raporu/formu düzenlenmesi, akabinde alınan önlemlerin uygulamalı fotoğraflarıyla beraber risk analizi formuna/raporuna eklenmesi ve son olarak risk analizi raporunun üretici/montajcı firma tarafından onaylanması yeterli olacaktır.

Tasarım inceleme belgesinin geçerliliği, firmanın almış olduğu Modül H1 belgesinin geçerlilik süre ve şartları ile aynıdır.

Tasarım inceleme belgesi, her bir risk türüne göre ayrı ayrı verilmelidir. Örneğin; makine dairesi alçak tavan için ayrı bir tasarım inceleme belgesi, kuyu dibi yetersiz güvenlik hacmi için de ayrı bir tasarım inceleme belgesi düzenlenmelidir.

Tasarım inceleme belgesi, yalnız başına düzenlenemez. Tasarım inceleme belgesinin düzenlenebilmesi için öncesinde Modül H1 belgelendirilmesinin yapılması gerekmektedir

©2021 - GCNTR ULUSLARARASI BELGELENDİRME GÖZETİM EĞİTİM VE DIŞ TIC. LTD. ŞTİ. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi